V utorok ráno došlo v českej nemocnici k šokujúcej streľbe. Páchateľ so zbraňou uniká pred políciou, kým v traumatologickej ambulancií prišli o život šiesti ľudia.

Ostravská Fakultná nemocnica je v šoku. V utorok skoro ráno došlo v traumatologickej ambulancií k streľbe. Útočník so zbraňou sa dal po incidente na útek. Minister vnútra Hamáček potvrdil smutné správy: “Vo Fakultnej nemocnici v Ostrave došlo k streľbe po 7. hodine rannej. Na mieste zasahuje policajná krajská zásahová jednotka, vrátane Útvaru rýchleho nasadenia a policajného vrtuľníka,” uviedol pre portál iDnes.

Páchateľ spravodlivosti nateraz uniká, no polícia po mužovi intenzívne pátra. Ozbrojený muž má mať 180 centimetrov a v nemocnici mal na sebe červenú bundu. Na pracovisko sa momentálne nesmú prevážať pacienti z ostatných oddelení. Uzavreli aj blízku univerzitu: “Policajti zisťujú ďalšie okolnosti, na mieste sú okrem mŕtvych aj dvaja ťažko zranení,” dodala hovorkyňa moravskosliezskej polície Pavla Jiroušková.

Streľba sa, bohužiaľ, nezaobišla bez obetí na životoch. Župan Moravskosliezskeho kraja Ivo Vondrák potvrdil, že momentálny počet mŕtvych stúpol na šesť. Na mieste zasahujú záchranné zložky a bol zvolaný krízový štáb. Do nemocnice mieria zo zahraničia minister vnútra aj zdravotníctva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=TuRzeHed7ds

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Facebook/Jakub S., YouTube/Redakcia spravodajstva PRESS. TV