V Juhočeskom kraji zúri chrípková epidémia, ktorá skolila tisícky ľudí. Najnovšie ale prišla z Čiech smutná správa. Chrípka si vyžiadala obeť na ľudskom živote, pričom išlo o maličké dieťa.

Juhočeský kraj trápi rozšírená chrípka, ktorá medzičasom prerástla až do epidémie. Na 100-tisíc obyvateľov totiž pripadá vyše 1 400 chorých. Vírusy najviac trápia malé deti, ktoré ešte nemajú plne vyvinutú imunitu.

Len v južných Čechách je pritom chorých 5 231 detí zo 100-tisíc. Ako uviedla pre ČT24 Hana Bendíková z českobudejovickej krajskej hygieny, došlo aj k tragédií: “Ťažkému priebehu chrípky podľahlo dieťa vo vekovej kategórií nula až päť rokov.

Česi sú znepokojení, a to aj kvôli tomu, že rovnako susedné regióny sa blížia k hranici epidémie. Ohrozené kraje, kde sa už počet pacientov vyšplhal nad tisíc na 100-tisíc obyvateľov, sú aj Moravskosliezsky, Stredočeský či Liberecký, no tesne za nimi stúpa počet chorých aj v Královohradskom či Zlínskom. Na základe ďalšieho vývoja situácie sa stanovia príslušné opatrenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz │ Foto: YouTube