V širšom centre Prešova malo dôjsť iba pred pár minútami k fatálnej explózii! V 12 podlažnej bytovke na Mukačevskej ulici vybuchol na vyššom poschodí plyn, pričom na mieste momentálne zasahujú všetky záchranné zložky.

Tesne pred 12.15 hod. mal na Mukačevskej ulici v Prešove vybuchnúť v obytnom dome plyn. Na miesto bolo okamžite vyslaných 25 hasičov, pričom sem smerujú ďalšie záchranné zložky z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejove.

Ako uvádza Prezídium Hasičského a záchranného zboru, podľa ohlasovateľa udalosti by sa na mieste mali nachádzať aj obete. Plamene z explózie zasiahli vrchné poschodia i schodisko, pričom k výbuchu plynu malo dôjsť medzi 9. a 12 poschodím. Záchranné zložky momentálne evakuujú obyteľov bytov, nakoľko hrozí celkový kolaps budovy.

„Svedkovia na mieste potvrdili, že niekoľko obyvateľov bytovky by sa malo nachádzať na streche budovy. Na miesto smeruje MUSAR tím zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline (Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí) na vyhľadávanie osôb zo závalov, ťažká technika zo Záchranných brigád HaZZ v Humennom a Žiline a štábne vozidlo HaZZ z Košíc,“ uvádza Prezídium. Informácie budeme aktualizovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HaZZ, Polícia Slovenskej republiky