V stredu v skorých ranných hodinách došlo v iránskom Teheráne k strašnej tragédií. Ukrajinské lietadlo so 177 ľuďmi na palube sa zrútilo krátko po štarte. Nikto nemal šancu na prežitie.

V stredu krátko po šiestej hodine miestneho času došlo v iránskom Teheráne k obrovskej tragédií. Lietadlo typu Boeing 737 ukrajinskej spoločnosti Ukraine International Airlines smerujúce do Kyjeva sa zrútilo krátko po štarte. Na palube sa nachádzalo 177 pasažierov vrátane posádky, pričom nešťastie nikto neprežil.

Podľa informácií ukrajinského veľvyslanectva v Teheráne došlo k technickému zlyhaniu motora a vylúčili teroristické pozadie incidentu. Keďže došlo k pádu lietadla len pár hodín po tom, ako Irán odpálil rakety na americké základne, spočiatku sa viedli špekulácie, či tieto dve udalosti nemohli mať súvis.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Medzi obeťami je pritom 82 Iráncov, 63 Kanaďanov, 11 Ukrajincov vrátane posádky, 10 Švédov, 4 Afgánci, 3 Briti a 3 Nemci, uviedol minister zahraničných vecí Vadym Prystaiko. Prezident Ukrajiny Zelensky prerušil cestu do Ománu a letí naspäť do Kyjeva, pričom vyjadril sústrasť všetkým príbuzným obetí a varuje pred neoverenými teóriami.

Na miesto dorazili záchranné zložky a polícia vrátane 22 sanitiek, 4 autobusov a helikoptéry. Doposiaľ sa podarilo nájsť jednu čiernu skrinku a až vyšetrovanie odhalí, či bol príčinu havárie stav lietadla, palivo alebo poveternostné podmienky okolo stroja. V médiách sa objavilo aj strašné video, ktoré zachytáva pád lietadla a výbuch. Úprimnú sústrasť rodinám.

Hrozný pád lietadla a následný výbuch

Zdroj: bbc.comFoto: Twitter, YouTube/The Sun, Joshua Page