Prípad vraždy hurbanovského primátora Lászlóa Basternáka sa udial ešte v roku 2010. Až po desiatich rokoch napokon padol rozsudok súdu, ktorý uznal Alenu Zsuzsovú vinnou zo sprostredkovania.

Dňa 9. júla 2010 prišiel o život pred vlastným domom bývalý primátor Hurbanova László Basternák. Počas volieb mala Zsuzsová pomáhať jeho protikandidátovi Romanovi Ostružlíkovi, ktorý mal byť objednávateľom vraždy, kým Zsuzsová ju mala sprostredkovať. Objednávku na vraždu mala zadať Mosnárovi a vykonávateľom, ktorý mal Basternáka zastreliť, bol Štefan Kaluz zo skupiny sýkorovcov, pričom ten si svoj 25-ročný trest už odpykáva.

Špecializovaný trest súd v Banskej Bystrici na čele s predsedom Jánom Hrubalom si v utorok vypočul záverečné reči obžalovaných. Ostružlík uviedol, že na skutok nemal žiadny motív, kým Mosnár tvrdil, že je nevinný a žiada oslobodenie. Najdlhšiu reč, ktorá trvala hodinu a pol a bola napísaná na 26 stranách, mala Zsuzsová. Tá sa počas väzby poriadne zmenila a na zábere z minulosti ju sotva spoznáte. Prípad označila za vykonštruovaný a výpovede Andruskóa za klamlivé a nedôveryhodné. Napokon uviedla, že Andruskó z nej urobil masovú vrahyňu.

Dôkazy ale nakoniec rozhodli o tom, že senát súdu sa v piatok doobeda zhodol na tom, že Zsuzsová je vinná. Súd jej podľa informácií Denníka N vymeral trest vo výške 21 rokov. Ostružlík dostal rovnako 21-ročný trest, pričom aj Mosnár bol uznaný vinným. Zsuszová bola spolu s Kočnerom uznaná nevinnou v prípade objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej, no po odvolaní bude o veci rozhodovať Najvyšší súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Denník N, Televízia JOJ