Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny na oficiálnej webovej stránke oznámilo, že došlo k zvýšeniu sumy rodičovského príspevku. Tisícky slovenských rodín si tak polepšia o desiatky eur, ktoré im cinknú na účet už v septembri. Valorizácia príspevku mala nastať až v januári 2024, avšak novela zákona o rodičovskom príspevku celú záležitosť urýchlila.

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny oznámil, že došlo k mimoriadnemu zvýšeniu rodičovského príspevku. Za mesiac august 2023 bude zvýšený príspevok vyplatený rodinám v septembri 2023. Finančný príspevok sa tak bude vyplácať mesačne pozadu.

Rodičovi, ktorému nebola poskytnutá materská na dieťa, no uplatnil si nárok na rodičovský príspevok, sa suma zdvihne o 44 eur. Z pôvodných 301 eur sa tak príspevok zvýši na 345,20 eur. ,,V prípade, ak sa oprávnenej osobe poskytovalo materské, príspevok sa zvýši z doterajších 412,60 eur na 473,30 eur, čo predstavuje mesačne viac ako 60 eur,“ uvádza ministerstvo na webovej stránke.

V júni 2023 dostalo rodičovský príspevok 138 073 oprávnených osôb v sume 51,7 milióna eur. Najvyšší počet poberateľov spomínaného príspevku je v Prešovskom kraji a najmenej v Nitrianskom kraji. Najbližšiu valorizáciu rodičovského príspevku môžu rodičia očakávať v januári 2025.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MPSVR SR  |  Foto: Pixabay