Je to osem rokov, čo sa česká speváčka Iveta Bartošová rozhodla dobrovoľne odísť z tohto sveta. Zostal po nej syn Artur, ktorý bol zdrvený stratou milovanej mamy. Je pochopiteľné, že s médiami spočiatku odmietal hovoriť, no tentokrát urobil výnimku. Dokonca sa zúčastnil veľkolepej premiéry minisérie, ktorá bola natočená na počesť legendárnej umelkyne.

Režisér Michal Samir sa rozhodol natočiť trojdielnu minisériu s názvom ,,Iveta“, ktorá mapuje začiatky hudobnej kariéry jednej z najobľúbenejších českých speváčok. Podľa jeho slov bol presvedčený, že Artur ako syn hlavnej hrdinky nedá súhlas na natáčanie, no opak sa stal pravdou. Veľmi ho chytilo za srdce, že Samir na tomto projekte pracoval už niekoľko rokov, vďaka čomu bolo ťažké odmietnuť ho.

25-ročný mladík sa dokonca objavil aj na premiére minisérie v pražskej Lucerne. Hlavnú hrdinku stvárnila vynikajúca herečka Anna Fialová a postavy Ladislava Štaidla sa zhostil herec i spevák Ondřej Gregor Brzobohatý. Režisér však nezabudol ani na veľkú lásku Bartošovej, ktorou bol hudobník Peter Sepéši, pričom si ho zahral Vojtěch Vodochodský.

Syn zosnulej speváčky priznal, že v minisérii sa nachádzali dojemné scény, no aj vtipné momenty, ktoré odľahčili celý dej. Celkovo bol nadšený z obsadenia i hereckých výkonov, ktoré detailne mapovali život Bartošovej. Až teraz dokonca zistil, ako sa jeho rodičia zoznámili.

Artur mal možnosť zasahovať do natáčania, čo mal spočiatku aj v pláne, no napokon bol mimoriadne spokojný. Prišiel iba s pár pripomienkami, ktoré boli zapracované do príbehu. ,,Prekvapilo ma stvárnenie otca a vlastne úplne úžasný casting. Vedel som, kto bude hrať otca, ale prekvapilo ma, akým spôsobom tá maskérňa vlastne pracovala. Celkom mi to vyrazilo dych,“ povedal pre český portál Blesk.cz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Artur s režisérom Michalom Samirom

Zdroj: blesk.cz markiza.sk |  Foto: IG/smotanka_official, tvmarkizaofficial, FB/Iveta Bartošová, YT/TV Markíza