Známy minister chýbal na pondelkových aj utorkových mimoriadnych schôdzach v parlamente, ktoré sa venujú vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. Politik má však na absenciu vážny dôvod, keďže v týchto dňoch absolvoval operáciu.

Minister školstva Branislav Gröhling (47) zo strany Sloboda a Solidarita si už pred približne rokom vypočul od lekárov vážnu diagnózu, kvôli ktorej musel zavítať do Nemocnice sv. Michala na onkologické oddelenie. Napriek tomu však svoj rezort nezanedbáva. Výnimkou ale boli mimoriadne schôdze v pondelok a utorok, kedy sa prejednáva odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Po Ficovom prejave sa o slovo prihlásil aj Igor Matovič, ktorý mu ukázal ceduľku s jasným odkazom.

Gröhling na týchto rokovaniach chýbal z vážnych zdravotných dôvodov. Minister totiž musel podstúpiť v nemocnici operáciu, ktorá súvisí s jeho ochorením. „Situácia sa vyvíja dobre, zákrok dopadol podľa očakávaní. Musím teraz viac oddychovať, tak som si vzal pár dní voľno, ale popri tom riešim veci súvisiace s ministerstvom,“ uviedol podľa Nového Času.

Minister sa už dostavil na kontrolu u lekára s obviazanou rukou, keďže zákrok mu bol vykonaný na lakťovom kĺbe. „V utorok som bol prevezený z nemocnice, keďže som tam nechcel zostať ležať. Ešte ma čaká dohľad lekárov, ale verím, že to už bude všetko v poriadku,“ dodáva šéf rezortu školstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Sloboda a Solidarita