Vakcinácia na Slovensku prekročila prvú miliónovú hranicu. K dnešnému dňu (24. apríl) bolo zaočkovaných prvou dávkou vakcíny 1 004 097 osôb a oboma dávkami to bolo 409 923 ľudí. K požadovanému počtu však máme stále ďaleko, a preto Igor Matovič prosí národ o jediné: „Nebojte sa včeličky!“

Niektorí sa nemajú záujem očkovať vôbec, iní preferujú na Sputnik V, ďalší netrpezlivo čakajú na svoj termín vakcinácie. Slováci si od pondelka (19. apríla) užívajú istú mieru slobody a o pár dní príde otváranie a uvoľňovanie ďalších obmedzení. Minister zdravotníctva siahol po zbrani, ako presvedčiť „babku“ k očkovaniu a do platnosti by mohla prísť už nasledujúci týždeň. Aj keď médiami otriasla správa o nežiadúcich účinkoch vakcíny, Igor Matovič má svoju cestu k presviedčaniu ľudí tiež.

„Viem, že mnohí pochybujete a máte obavy,“ prihovára sa Igor Matovič. „Viem, že pocit ohrozenia s klesajúcimi počtami pozitívnych akosi tiež klesá. Napriek tomu Vás prosím – nebojte sa včeličky, ako sa nebál už milión ľudí na Slovensku. Len tým, že sa dostatočný počet ľudí zaočkuje, vieme boj s Covid-19 skutočne vyhrať,“ vyzýva ľudí minister financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: FB/Igor Matovic, pixabay.com