Viac ako 700-tisíc žiakov sa momentálne vzdeláva prostredníctvom dištančnej výučby, v dôsledku druhej vlny pandémie koronavírusu. Aktuálna situácia spojená so vzdelávaním trápi predovšetkým ministra školstva, ktorý sa domnieva, že je čas zmeniť nariadenia.

Igor Matovič s návratom detí do škôl v posledných týždňoch poriadne otáľa a nechce o tom ani počuť. Najnovšie sa v diskusnej relácií V politike vyjadril, že deti opäť zasadnú do školských lavíc zrejme až po vianočných sviatkoch.

Vyjadrenie premiéra sa však nepáči ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi, ktorý naďalej trvá na tom, aby všetky školy otvorili svoje brány už 30. novembra. Podľa jeho slov je nesmierne dôležitý osobný kontakt medzi žiakom a učiteľom.

Nový režim je zapracovaný aj v pandemickom pláne Richarda Sulíka pod názvom školský semafor, ktorý sa v minulosti osvedčil. Riaditelia jednotlivých škôl a školských zariadení budú pravidelne informovať ministerstvo školstva o vývoji epidemiologickej situácie.

Člen koaličnej strany SaS chce zároveň zriadiť mobilné odberné miesta, na ktorých by sa mohli zamestnanci i deti dobrovoľne otestovať. V jednotlivých župách majú byť na to vyhradené finančné prostriedky. ,,Prioritou je, aby sme zabezpečili kontinuálne vyučovanie,“ uviedol na tlačovej konferencií Gröhling, ktorý celý návrh plánuje predostrieť Ústrednému krízového štábu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/SaS  |  Foto: FB/SaS, Igor Matovic, Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, YT/SaS