Politika Minister Naď je POCTENÝ: Ukrajinský minister obrany mu daroval…!

Minister Naď je POCTENÝ: Ukrajinský minister obrany mu daroval…!

Minister obrany Jaroslav Naď od začiatku invázie na Ukrajine našich východných susedov podporuje v najväčšej možnej miere. Po troch mesiacoch bojov, pri ktorých aj Slovensko pomáha dodávaním vojenského materiálu, sa Naďovi dostalo veľkej pocty. 

Slovenský minister obrany zaujal už koncom februára po začiatku invázie na Ukrajine jasný postoj. Jaroslav Naď jej neváhal pomôcť všetkými možnými dostupnými spôsobmi. Slovensko poskytlo Ukrajincom, ktorí pred vojnou utiekli na naše územie, dočasný prístrešok, ako aj finančnú výpomoc.

Okrem toho sme priamo na ukrajinský front poslali protivzdušný obranný systém, vojenský materiál či húfnice. Prezidentka Zuzana Čaputová zožala pritom po nedávnej návšteve ukrajinského parlamentu s príhovorom mohutný potlesk spolu so standing ovation. Obrovskej pocty sa aktuálne dostalo aj samotnému Naďovi.

Politik sa na sociálnej sieti pochválil so vzácnym darom, ktorý dostal od ukrajinského ministra obrany. „Dnes som od ministra obrany Ukrajiny Oleksiia Reznikova dostal Medailu cti Ministerstva obrany Ukrajiny. Veľmi pekne ďakujem, som naozaj veľmi poctený,“ teší sa minister, ktorý dar považuje za potvrdenie výborných susedských vzťahov. Ocenenie patrí podľa jeho slov aj všetkým civilným a vojenským zamestnancom rezortu a Ukrajinu usitil, že v pomoci budeme pokračovať.

Na záver poslal Reznikovi veľavravný odkaz: „Oleksii, môžeš sa spoľahnúť, že slovenské ministerstvo obrany, vrátane našich ozbrojených síl, urobí všetko pre to, aby ste v tomto náročnom boji za mier, slobodu a nezávislosť zvíťazili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO

Exit mobile version