Minister Naď mobilizuje vojakov NATO: Očakáva ruský útok blízko..!

Dátum:

Rusko naďalej pokračuje v bombardovaní Ukrajiny, pričom situácia je čoraz kritickejšia. Minister obrany sa rozhodol obrátiť na členské štáty NATO, aby bola dostatočne posilnená slovensko-ukrajinská hranica. Varovanie občanov je však na mieste!

Rusko sa systematicky snaží obsadiť všetky jadrové elektrárne, a zároveň zničiť letiská na zamedzenie útoku zo vzdušného priestoru. Ruská armáda na bombardovanie dokonca využíva zakázané, no zničujúce fosforové bomby. Slovensko je tak nútené pripraviť sa aj na útok letiska, ktoré je bezprostredne pri našich hraniciach.

Ruské rakety tak možno budú vidieť aj počuť občania na našom území, keďže je letisko Užhorod vzdialené od slovenských hraníc iba 5 kilometrov. „V dohľadnom čase očakávame aj priame vojenské útoky Ruska na letisko Užhorod, ktoré je na hranici so Slovenskom,“ potvrdil minister obrany Jaroslav Naď po rokovaní krízového štábu.

Podľa slov člena strany OĽaNO sú vojaci vo zvýšenej bojovej pohotovosti. Na naše územie majú prísť aj stovky vojakov Severoatlantickej aliancie, no ich pôsobenie na Slovensku musí najprv odsúhlasiť parlament. ,,Po odsúhlasení vedia spojenecké ozbrojené sily promptne reagovať. Uvedomujeme si závažnosť situácie, preto konáme maximálne zodpovedne a čo možno najrýchlejšie,“ dodal Naď.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, YT/HNtelevízia  |  Foto: google.com/maps, TV Markíza, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...