Sociálnymi sieťami sa momentálne šíri video z policajného zásahu v obchodnom reťazci Lidl v Piešťanoch. Zákrok mužov zákona sa okamžite dostal pod paľbu verejnosti, no taktiež si na svoju adresu vypočuli aj slová chvály. K celému incidentu sa najnovšie vyjadril minister obrany Jaroslav Naď.

4. novembra bola do obchodného reťazca v Piešťanoch privolaná policajná hladka, keďže skupina mužov mala blokovať uličku k pokladni, a taktiež si odmietali nasadiť rúška. Napokon došlo k tvrdej potýčke, pričom padali údery päsťou i kopance. Pri incidente sa zranili dvaja policajti a jeden muž.

K celej veci sa napokon vyjadril aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý jednoznačne stojí za zásahom polície, a dokonca je presvedčený, že mohol byť aj tvrdší. ,,Opice na plote úradu vlády, opice na štadióne v Trnave a opice v Lidli v Piešťanoch, Prievidzi a inde, či opice a dezoláti pred domom lekárov a vedcov. Stále tá istá skupina výtržníkov, ktorí pre našu spoločnosť nerobia nič dobré. Naopak, porušujú zákony, provokujú, ničia, urážajú, vyhrážajú sa,“ napísal na sociálnej sieti.

Člen strany OĽaNO absolútne súhlasí s konaním polície, ak ľudia porušujú právne normy. Podľa jeho slov je tak slušná časť obyvateľov nútená trpieť takéto správanie. ,,A to nesmieme pripustiť. Zásahy polície sú oprávnené, a keď platení provokatéri budú porušovať zákony aj naďalej, dostanú adekvátnu odpoveď,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO  |  Foto: FB/Jaro Naď-minister obrany SR,OĽaNO, YT/SME, FB/Jojo H., TV Markíza