Nie je žiadnym tajomstvom, že vzťahy Igora Matoviča a Richarda Sulíka sú poriadne napäté. Od blízkeho priateľstva sa dostali až k tomu, že si často nevedia prísť na meno. Koalícia, ktorá mala priniesť zmenu, sa momentálne nachádza v rozpade. Minister obrany však aktuálnu situáciu nevidí až tak čierno.

Strany OĽaNO a SaS spolupracovali dlhé roky a spoločne bojovali proti mafii, pričom neraz zorganizovali protesty dokonca aj pred rezidenciou Bonaparte, kde v minulosti býval Robert Fico. O to viac je zarážajúce, že práve tieto politické subjekty sa poriadne rozkmotrili. Jaroslav Naď však avizuje, že z ich strany je stále snaha dohodnúť sa s liberálmi a pokračovať v 4-koalícii.

Minister obrany zároveň zdôraznil, že Igor Matovič rozhodne zo svojej funkcie neodíde a  stoja za ním jeho poslanci. Tento krok určite predpokladali aj saskári, ktorí vedia, že k odvolaniu predsedu za stranu OĽaNO určite nedôjde. ,,Je to ich rozhodnutie, ale vyprosovať sa im nebudeme. Odvoláme ich nominantov a vláda pôjde aj bez nich,“ zareagoval na status poslanca Stančíka samotný Naď.

Podľa slov politika je ironické, že Sulík volá po dodržiavaní pravidiel a sám údajne niekoľkokrát porušil koaličnú zmluvu. Taktiež sa mu nepozdáva, že šéf liberálov zverejňuje internú komunikáciu v rámci koalície na sociálnych sieťach alebo o nej rozpráva priamo v médiách. ,,Jasné, že je to už prebiehajúca kampaň a nie snaha o pokračovanie tejto koalície. A jasné, že SaS skončí nielen teraz mimo vlády, ale po ďalších voľbách aj mimo parlamentu. Kto chce kam…,“ predpovedá politickú budúcnosť svojich bývalých koaličných partnerov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Andrej Stančík, Eduard Heger  |  Foto: YT/Braňo Závodský Naživo, FB/Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO