Na Slovensku je situácia ohľadom koronavírusu mimoriadne kritická, pričom vláda schválila tzv. lockdown pre nezaočkovaných občanov. Minister práce Milan Krajniak má však na vec celkom odlišný názor a najlepšie riešenie momentálne vidí v tvrdom uzavretí krajiny pre všetkých bez rozdielu.

V diskusnej relácii V politike v televízii TA3 bol v nedeľu hosťom Peter Pellegrini (Hlas- SD) a Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý vidí ako najefektívnejší nástroj v boji proti koronavírusu tvrdý lockdown. Ako poznamenal, pandemickým ochorením sa dnes najčastejšie nakazia tínedžeri, ktorí sa húfne stretávajú, a Covid následne prenášajú na rodičov a ďalších rodinných príslušníkov.

Ako konštatoval Peter Pellegrini, podľa jeho názoru je nevyhnutné počúvať odborníkov a prípadný lockdown, ktorý by odporučili, by sa mal zaviesť len s prísľubom odškodnenia nútene zatvorených prevádzok. „Na tvrdý lockdown musíte mať politickú odvahu. O tvrdom lockdowne môžete rozmýšľať len vtedy, ak by táto vláda dokázala povedať, nebojte sa, máme pre vás štedrú ekonomickú pomoc,“ uviedol Pellegrini.

Krajniak priblížil, že tvrdé uzatvorenie krajiny neprešlo v dôsledku odmietnutia návrhu zo strany SaS a Za ľudí, ktoré sa mienili inšpirovať obmedzeniami v Rakúsku. To však zaviedlo ešte tvrdšie pravidlá, pričom sa na verejnosť dostali informácie o povinnom očkovaní. Ako dodáva, ak by na Slovensku došlo k okamžitému plošnému lockdownu, občania by mali voľnejšie Vianoce aj Silvester.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3