Minister strany OĽaNO Ján Mičovský zvolal prednedávnom tlačovú besedu, na ktorej zverejnil nečakané odhalenia. Po audite v Pôdohospodárskej platobnej agentúre sa mala potvrdiť obrovská korupcia, ktorá zasiahla finančné toky v hodnote až 30 miliónov eur.

Šéf agrorezortu na tlačovej besede sprístupnil šokujúce závery forenzného auditu, ktorý sa vykonal v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Korupcia v PPA je aktuálne predmetom vyšetrovania v megakauze Dobytkár, ktorej hlavnými aktérmi mali byť aj Norbert Bödör či Martin Kvietik, ktorého mal o zaktnutí podľa výpovede svedka informovať zosnulý generál Lučanský. V kauze nedávno došlo aj k ďalšiemu úmrtiu, keď Covidu podľahol Ľubomír Krivočenko.

Po audite v PPA sa najnovšie malo potvrdiť, že finančné toky v hodnote až 30 miliónov eur mali byť riadené korupčným spôsobom. Ide teda až o 60 % celkových finančných tokov, ktoré nemali prebehnúť podľa pravidiel v rokoch 2014 až 2020. Mičovský na tlačovej besede uviedol, že plánuje z týchto zistení vyvodiť závery a chce vybudovať agentúru nanovo a transparentne tak, aby nedochádzalo ku korupčným škandálom.

V PPA podľa všetkého ostanú pracovať len ľudia, ktorí sa na podvodoch nepodieľali. Kontrola prebehla v 110 prípadoch v hodnote 47 miliónov eur. Korupčné podozrenia sa pritom majú týkať konzultantov a viacerých prípadov, kedy schválenie neprebehlo podľa bežných podmienok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti