Minister pôdohospodárstva z OĽaNO len pred niekoľkými dňami ohlásil svoj koniec na poste po kauze šéfky Slovenského pozemkového fondu a na tlačovej besede si sypal popol na hlavu. V pondelok však svoje stanovisko výrazne prehodnotil a rozhodol sa ostať.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský zo strany OĽaNO si len nedávno nasypal popol na hlavu a po kauze a obvinení šéfky Slovenského pozemkového fondu Gabriely Bartošovej sa rozhodol odstúpiť z funkcie. Keďže na post nominoval Bartošovú práve on, tvrdil, že udalosti posledných dní a jeho funkcia nie sú zlúčiteľné s jeho svedomím.

Napokon sa ale rozhodol svoj postoj prehodnotiť a na pondelkovej tlačovej besede uviedol, že požiadal o stiahnutie demisie a list doručil do Prezidentského paláca v pondelok ráno. Veľkú zmenu rozhodnutia odôvodňuje tým, že nechce utekať z boja a tvrdí, že má tiež veľkú podporu ľudí zo svojho rezortu. Taktiež podotkol, že má podporu malých farmárov, no Spolok farmárov Slovenska a Vidiecka platforma sú iného názoru.

Podľa portálu Aktuality uviedli, že tvrdenia ministra o podpore sa nezakladajú na pravde: “Viac ako rok tvrdíme, že smerovanie ministra pod vedením Mičovského ide nesprávnym smerom a potrebuje zásadnú očistu a zmenu kurzu. Okrem úzkej skupinky ľudí, čo stoja okolo aktuálne obvineného Františka Oravca a okrem ľudí, ktorých do funkcií vymenoval sám pán minister Mičovský, nenájde sa jediná stavovská organizácia, ktorá by ho presviedčala o jeho zotrvaní,” vyjadrili sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=D9ix83buZwI

Zdroj: YT/SPRÁVY, aktuality.sk │ Foto:  FB/Ján Mičovský