Politika Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý by pozmenil nastavené pravidlá, ktoré fungujú už desiatky rokov. Nová vyhláška dokonca bola prerokovaná v skrátenom medzirezortnom pripomienkovom konaní. Žiakov tak čaká zmena v súvislosti s prázdninami.

Branislav Gröhling sa v poslednom období zaoberal prázdninami, ktoré sa žiakom spájajú s odovzdávaním polročného vysvedčenia. Šéf rezortu školstva sa domnieva, že polročné prázdniny nie sú dostatočne dlhé na regeneráciu žiakov, a taktiež majú spôsobovať problémy zamestnancom škôl a rodičom.

S návrhom mal najväčší problém Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy, ktorý požadoval jeho stiahnutie. Členovia zväzu upozornili ministerstvo, že spomínané prázdniny sú z psychologického hľadiska mimoriadne dôležité. Sú totiž akýmsi predelom medzi hodnotením v prvom polroku a novým hodnotením v druhom polroku. Žiaci si tak môžu uvedomiť, čo musia zlepšiť v ďalšom vyučovaní.

Rezort školstva však pripomienke Odborového zväzu nevyhovel a polročné prázdniny sa od nasledujúceho školského roka rušia. Novela vyhlášky o podrobnostiach o organizácii školského roka nadobudne účinnosť už od 30. mája tohto roka. Voľno po odovzdaní polročného vysvedčenia nemá prinášať pozitívny vplyv na žiakov a jeho dĺžka nepostačuje na regeneráciu študentov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny

Exit mobile version