Minister školstva vyhlásil nové opatrenia: Rušia sa maturity aj…!

Dátum:

Včera (23. marca) zasadol krízový štáb Slovenskej republiky, kde odborníci, politici i hygienici diskutovali dlhé hodiny o nových opatreniach, ktoré pomôžu zabrániť šíreniu koronavírusu. Jednou z dôležitých tém bolo vyučovanie na školách, pričom prísne pravidlá ozrejmil nový minister školstva.

Branislav Gröhling ako nový minister školstva, vedy, výskumu a športu informoval verejnosť o nových opatreniach, ktoré boli prijaté krízovým štábom a vládou SR v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva. ,,Pre nás všetkých je to nová situácia. Preto sa snažme, prosím, čo najviac spolupracovať,“ v úvode napísal na sociálnej sieti.

V prvom rade je vyučovanie na školách prerušené až do odvolania. Minister zároveň odporúča učiteľom, aby výrazne žiakov neznámkovali, no z hodnotenia nemajú upúšťať. Oficiálne sa ruší testovanie 9, známe ako ,,monitor“. Politici taktiež zrušili externú, čiže písomnú časť maturít v riadnom i náhradnom termíne. Interná časť chápaná ako ústna maturita sa bude konať do 30. júna podľa vývinu situácie.

Prihlášky na stredné školy sa tak môžu podávať od 15. mája, no prijímacie skúšky sa budú konať až po zrušení opatrení. Zmena sa bude týkať aj zápisu žiakov do prvého ročníka základných škôl, ktorý sa uskutoční od 15. do 30. apríla bez prítomnosti dieťaťa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Mnohé školy museli byť vydenzifikované

Zdroj | Foto: Facebook/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...