Epidemiologická situácia na Slovensku je alarmujúca, no minister školstva vyhlásil, že chce udržať otvorené školy čo najdlhšie. Taktiež upozornil, že školy sa plošne zatvárať nebudú. Do témy ich uzatvorenia však zasiahol hlavný hygienik Ján Mikas.

Branislav Gröhling veľmi tvrdo bojoval za to, aby boli školy otvorené, i keď za prísnych protipandemických opatrení. Do celej situácie však zasiahol Úrad verejného zdravotníctva, ktorý vyzval všetkých 36 regionálnych úradov verejného zdravotníctva po celom Slovensku k zrušeniu prezenčnej výučby. Po týždni sa tak udialo už v 20 okresoch, pričom v Galante platí zatvorenie školy iba na území okresného mesta.

Výnimku má 1. stupeň základných škôl a škôlky, no výučba sa preruší v regiónoch Orava, Gemer, Horehronie i v okresoch v Trnavskom kraji, nehovoriac o okolí Vranova nad Topľou. Od 6. decembra sa zatvárajú školy aj v celom Bratislavskom kraji.

Rozhodnutie Jána Mikasa sa rozhodne nepáči ministrovi školstva. ,,Ak je v škole zlá situácia, RÚVZ ju môže zatvoriť. To má svoju logiku. Aktuálne sa však deje opačný extrém. RÚVZ zatvárajú všetky školy v okrese bez ohľadu na to, či je v škole dobrá alebo zlá situácia,“ vyhlásil pred rokovaním vlády nahnevaný Gröhling. Hlavný hygienik však trvá na tom, že musia urobiť všetko preto, aby nekolabovalo zdravotníctvo, a zároveň upozornil, že situácia v regióne sa analyzuje komplexne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TVNOVINY.sk  |  Foto: FB/MŠVVaŠ, Pixabay, TVNOVINY.sk