Štvrtková hádka Sulíka s Matovičom neušla ani médiám, pričom z úst ministra hospodárstva mali zaznieť aj vulgarizmy. Nešlo pritom o prvý slovný útok na premiéra a podľa Jaroslava Naďa je práve predseda SaS vulgárny a aj drzý.

Vo štvrtok malo dôjsť k ostrej hádke Richarda Sulíka s Igorom Matovičom, pričom minister mal premiérovi adresovať poriadne ostré vulgarizmy. Napätie v koalícii sa pritom neustále stupňuje aj kvôli ruským vakcínam, pričom samotné Rusko malo poslať premiérovi nečakaný návrh na vrátenie zásielky. Aj keď Sulík a niektorí politici tvrdia, že jablkom sváru je práve premiér a jeho správanie, Jaroslav Naď prezradil, že veci sa majú inak. Uviedol napríklad, že konflikt s Ukrajinou kvôli žartu bol okamžite zažehnaný s tým, že premiér Matovič sa ospravedlnil prezidentovi aj premiérovi Ukrajiny s pozitívnym ohlasom.

V rozhovore s redaktorkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou priznal, že si vie dnes predstaviť aj menšinovú vládu a odchod Sulíka. Minister podľa jeho slov na rokovaní vlády nepovedal o plánovanej rekonštrukcií ani slovo, no následne prišiel s témou priamo pred novinárov. Prezradil tiež, že Matovič je na rokovaniach k partnerom vždy slušný: „Za takmer jeden rok fungovania vlády som nevidel a nepočul Igora Matoviča ani jedinýkrát zvýšiť hlas na rokovaní vlády alebo niekoho urážať,“ uviedol.

Problém však vidí v komunikácií Sulíka: „Zato Richard Sulík to robí ako na bežiacom papieri, pravidelne a naposledy včera (v stredu, pozn. red.). Včera si zobral dvojminútový monológ, kde na plné ústa a pred celou vládou takým spôsobom kričal na predsedu vlády. Jeho slovník bol plný vulgarizmov. Ani ich nechcem opakovať. Kľudne sa na to opýtajte kohokoľvek z členov vlády. To, čo som počul trvalo asi 2 minúty. Bol to nonstop flow nadávok, ktoré išli z kričiaceho Richarda Sulíka a bola tam celá vláda,“ dodáva. Napokon odhalil, že Sulík sa mal vulgárne vyjadrovať aj pred Vianocami či počas Radičovej vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/SME │ Foto: FB/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO, Televízia Markíza