Jeden z popredných predstaviteľov koaličnej strany a súčasný minister vnútra Matúš Šutaj Eštok je jedným z mála ľudí, ktorý bol údajne v blízkosti Róberta Fica aj v nemocnici, kde bojuje premiér o život. Oficiálne vyhlásil nasledovné slová.

Eštok smutne upozornil na to, že na internete sa po útoku šíria nenávistné prejavy, ktoré schvaľujú tento trestný čin. Niečo také je pritom, pochopiteľne, zvrátené a odsúdenia hodné.

„Odpoveď na nenávisť nemôže byť nenávisť, preto vás všetkých prosím aby sme prestali,“ uviedol k téme s tým, že polícia bude vyšetrovať všetky prípady šírenia nenávisti a schvaľovania atentátu. A to aj v kyberpriestore.

Vláda má podľa jeho slov riešiť útok zajtra na bezpečnostnej rade, na ktorej budú vyhodnocovať situáciu. Minister vnútra tiež informoval, že po útoku posilnia ochranu Národnej rady, politikov a trebárs aj viacerých médií.

My musíme jedine súhlasiť, veď v dcivilizovanom svete a emokratickej spoločnosti by malo byť niečo takéto vylúčené, a ak sa už nejaký jednotlivec či skupina k atentátu odhodlá, mal by byť odsúdený všetkými bez ohľadu na politické tričká a na to, koho niekto volil alebo nevolil.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/robert.fico, IG/