Politika Minister vnútra reaguje na odchod Lučanského: Priznal nezhody!

Minister vnútra reaguje na odchod Lučanského: Priznal nezhody!

Milan Lučanský oznámil 29. júna odchod z funkcie policajného prezidenta, pričom po 30 rokoch v policajnom zbore požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru. Na jeho vyjadrenie na sociálnej sieti zareagoval aj samotný minister vnútra.

Milan Lučanský zastával funkciu policajného prezidenta od 1. júna 2018, pričom sa stal nástupcom Tibora Gašpara. S nástupom novej vlády boli však jeho dni vo funkcií zrátané, čo si uvedomoval aj samotný policajt. Napokon dospel k rozhodnutiu z významnej pozície odstúpiť.

51-ročný muž uviedol, že hlavným dôvodom jeho odchodu je začínajúca politizácia polície, s ktorou absolútne nesúhlasí. Dôvera v nového ministra vnútra a jeho rezort jednoducho neexistovala. Taktiež mali rozdielnu predstavu o fungovaní polície.

Na kritiku podriadeného už zareagoval aj samotný Mikulec, ktorý priznal nezhody s Lučanským. ,,Hoci sa s prezidentom Policajného zboru Milanom Lučanským v mnohých témach zhodujeme, existuje aj viacero oblastí, v ktorých máme odlišný názor na to, ako by mal Policajný zbor vyzerať a fungovať,“ napísal na sociálnej sieti šéf rezortu vnútra, pričom oznámil, že prijal jeho žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru v štátnej službe k 31. augustu 2020.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR  |  Foto: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR, Milan Lučanský, minv.sk