Igor Matovič sa už plne chopil svojej pozície ministra financií, pričom na obzore je ďalší koaličný spor kvôli návrhu na zvýšenie DPH na 25 %. S týmto plánom totiž nesúhlasí SaS ani Za ľudí, no expremiér chce pomocou takto zozbieraných financií výrazne navýšiť rodičovský príspevok. 

Expremiér odkázal všetkým odporcom svojho návrhu, že má plné uši cynických a hlúpych rečí. A hoci považujú mnohí politici odchod Igora Matoviča z postu premiéra za dobré riešenie, minister z OĽaNO Ján Budaj si myslí, že by sa do tohto kresla mohol v budúcnosti pokojne vrátiť.

Tento názor vyjadril v rozhovore s Marekom Vagovičom z Aktualít. Je presvedčený, že expremiér ešte má čo ukázať. „Igor Matovič má ďaleko od toho, aby bol dokonalý. Keď sa naučí prijímať spätné väzby z prostredia, bude vynikajúci nielen minister financií, však je mladý chlap… Verím, že môže byť ešte premiérom, môže byť čímkoľvek,“ uviedol odhodlane. Či by však Matovič mal v budúcnosti ambície vrátiť sa do kresla predsedu vlády, je nateraz otázne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk │ Foto: Televízia Markíza