Minister zdravotníctva to konečne verejne PRIZNAL: Milióny eur boli..!

Dátum:

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský od nástupu do funkcie musel venovať svoj čas aj politickým diskusiám a neustálym tlačovkám, kde oznamoval či obhajoval svoje rozhodnutia. Taký úprimný, ako naposledy, však ešte nebol!

Vladimír Lengvarský sa stal hosťom v diskusnej relácií Zuzany Kovačič Hanzelovej, ktorá sa venuje aktuálnym politickým i spoločenským témam. Spoločne sa rozprávali o triážnych stanoch pred nemocnicami, posunutí naplánovaných operácií, a predovšetkým obrovskej finančnej strate pre ministerstvo zdravotníctva.

Člen strany OĽaNO uviedol, že mu chýbajú milióny eur, aby zvýšil platy zdravotníckemu personálu, vďaka čomu by motivoval lekárov i zdravotné sestry, aby nedávali výpovede. ,,My sme minuli šialené peniaze na plošné testovanie. Tá suma minulý rok v máji bola odhadovaná na pol milióna eur, niekoľko nemocníc by sme z toho postavili. Potom sme minuli desiatky miliónov na očkovaciu lotériu a potom sme minuli stámilióny na očkovací bonus, ktorý podľa vašej analýzy nefungoval. Ale teda, rozdali sme 300 eur každému 60+, kto sa dal zaočkovať… Čiže, aby som tomu rozumela, pán minister. My sme prehajdákali stámilióny, nefungovalo to a vám toľkoto peňazí chýba v rezorte, aby ste zastabilizovali zdravotnícky personál. Hovorím správne?“ otvorene sa ho spýtala novinárka.

Šéf rezortu zdravotníctva napokon iba stručne povedal: ,,Správne.“ Hanzelová následne chcela vedieť, ako sa robia rozhodnutia ministerstva či vlády v súvislosti s míňaním miliónov eur. Lengvarský uviedol, že ide o tvrdý politický boj, no obhajoval sa argumentom, že v čase plošného testovania bol ministrom Marek Krajčí. Stále má byť však cieľom zaočkovať čo najväčší počet populácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: YT/SME  |  Video: FB/Richard Raši

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...