Politika Minister zdravotníctva v KONCOCH: Krajčí je na dne síl, zvažuje demisiu!

Minister zdravotníctva v KONCOCH: Krajčí je na dne síl, zvažuje demisiu!

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (46) z OĽaNO sa v piatok postavil pred novinárov, aby verejnosti odhalil najnovšie čísla v pandémií koronavírusu. Napokon priznal, že je v neľahkej úlohe, a dokonca zvažuje demisiu v prípade, že by necítil dostatok podpory.

Piatková tlačová konferencia ministra zdravotníctva sa niesla v nepríjemnom duchu. Okrem nelichotivých čísel, tabuliek a veľkého nárastu nakazených prezradil Marek Krajčí aj slová, ktoré môžu mnohých znepokojiť. Mapa Slovenska sa presunula zo žltých farieb do červených a medzi ohrozenými sa dokonca ocitol celý Žilinský región a 41 okresov. Vláda bola nútená opäť sprísniť opatrenia a kritiku zožal od moderátorky Puškárovej aj samotný Matovič.

Priemerný počet infikovaných v našej krajine je aktuálne 510 ľudí na deň. Už budúci týždeň môže pritom toto číslo atakovať hranicu 1 000 ľudí denne. Zdvojnásobili sa aj počty hospitalizovaných pacientov a zatvorilo sa 47 škôl. „Pokiaľ by sme dodržiavali od ľudí, ktorých nepoznáme, odstup, mali nasadené rúško a dodržiavali dezinfekciu rúk, stále je naše presvedčenie, že by sme nemuseli prijímať celoplošné opatrenia. Žiaľ, keďže v našej krajine 35 percent ľudí nemá adherenciu k týmto opatreniam a neplánuje ich dodržiavať a nedodržiava ich, tak musíme uvaliť na celú krajinu opatrenia, ktoré sú nepríjemné pre nás všetkých,“ uviedol.

Na záver tlačovej konferencie minister dodal, že je v takom štádiu, že zvažuje aj demisiu: „Keď ma budete veľmi, akože by som povedal lámať, aby som to vzdal, tak ako ja som na krajíčku a keď nebudem mať podporu od svojich kolegov, od pána premiéra a od verejnosti, tak nič ma tu nedrží. Zatiaľ robím maximum, čo viem, nie je to vôbec jednoduché. Zatiaľ cítim podporu, keby som ju nemal, tak veľmi ťažko sa mi stojí tu na tomto mieste,“ zakončil spoveď.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HNtelevízia │ Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti