Monika Jankovská je momentálne vo väzbe, pričom sa vyšetruje podozrenie z korupčného správania. Len pred malou chvíľou doručila prezidentke svoje odstúpenie z funkcie sudkyne. Ostré slová jej však adresoval Juraj Šeliga ako aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Škandál okolo Moniky Jankovskej neutícha, práve naopak. Len nedávno vyšlo na povrch, že by sa jej kauza mohla posudzovať ako korupcia neverejného činiteľa, za čo by mohla získať výrazne nižší trest. Pred malou chvíľou poslala navyše prezidentke list, v ktorom sa vzdáva funkcie sudkyne.

Ostré slová však obvinenej adresoval aj Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý navyše podal v tejto veci podnet na generálnu prokuratúru: “Toto je absolútny škandál. Považujem to za absolútny škandál a výsmech ľuďom. Jankovskú chcú dostať von na podmienku. Cez ohýbanie paragrafov sa tu niekto snaží pomáhať mafii,” uviedol na tlačovej besede so slovami, že chce prešetriť postup námestníčky Kováčikovej a špeciálneho prokurátora Kováčika. Zároveň dodal, že v prípade prísnejšieho stíhania môže niekdajšej tajomníčke hroziť trest až 25 rokov.

Rovnako sa do postupu obula aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. “Považujem za nelogické a nesprávne uvažovať tým smerom, že Monika Jankovská, ako štátna tajomníčka, nekonala ako verejný činiteľ pri korupcii voči daným sudcom, aj s ohľadom na svoju právomoc… Jednak sa v rámci korupcie domnievam, že tu Jankovská ako verejný činiteľ vystupovala a rovnako sa dá pozerať na jej konanie ako na konanie, ktoré súvisí aj s iným trestným činom, a to je zneužívanie právomoci verejného činiteľa,” dodala. Hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová pre Plusku uviedla, že vyšetrovanie je na začiatku a až po zhodnotení dôkazov sa budú vyjadrovať k právnej kvalifikácií v danej veci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, Facebook/Mária Kolíková, Juraj Šeliga – Za ľudí │ Foto: YouTube/SME, Televízia TA3