Ministerka spravodlivosti si už na svoju adresu vypočula množstvo nelichotivých slov, a to dokonca aj od šéfa Smeru Roberta Fica. Mária Kolíková však v nedávnom statuse priznala aj trpkú minulosť, kedy jej na škole nadávali naozaj nevyberaným slovníkom.

Ministerka spravodlivosti si prechádza náročnou politickou situáciou, kedy ju okrem údajného podvodu, na ktorý poukazoval Robert Fico, no aj Igor Matovič, trápia aj vnútrostranícke rozkoly. Hovorí sa otvorene o Kolíkovej krídle v strane Za ľudí, ako aj o konfliktoch s predsedníčkou Veronikou Remišovou.

Okrem toho si už vypočula množstvo hanlivých slov na svoju osobu a prejav od predsedu Smeru, ako aj od komentujúcich na sociálnych sieťach. Ako sama priznala, aj v detstve zažila podobné útoky so škaredým nadávkami. Na obdobie detstva si zaspomínala pri príležitosti spomienky na holokaust Rómov 2. augusta.

Keď som chodila do 2. triedy na základnej škole, spolužiaci sa mi posmievali, že som špinavá cigánka. Bolo to veľmi ťažké. Vtedy prišiel môj starší brat a povedal spolužiakom, aby to už nerobili. Hneď to prestalo. V susedstve som mala kamarátku Aničku. Bola to Rómka. Keď som chodila zo školy, často sme sa spolu stretli. Anička mi hovorila, že nepôjde na výlet, že nepôjde na lyžovačku. Nie preto, že by sa jej nechcelo. Ale preto, že sa jej posmievali. Anička mi povedala, že sa jej nikto v triede nezastane. Nevedela som vtedy, ako na to reagovať. Povedala som jej, že vždy bude moja kamarátka,“ spomenula príbeh zo svojho života.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj  │ Foto: FB/Mária Kolíková