Na začiatku decembra zasahovala NAKA v rôznych oblastiach Slovenska v rámci akcie pod krycím názvom Judáš. Jedným zo zadržaných bol aj policajný exprezident Milan Lučanský, ktorý však veľmi rýchlo vymenil vyšetrovaciu celu za nemocničné lôžko.

Milan Lučanský bol zadržaný príslušníkmi NAKA a následne išiel do väzby, pričom je obvinený z rozsiahlej korupcie. Po desiatich dňoch od zadržania sa objavila informácia, že bol bývalý policajný prezident okamžite prevezený do nemocnice, kde podstúpil nevyhnutnú 11-hodinovú operáciu.

Prvé informácie hovorili o tom, že mal 51-ročný muž cvičiť v cele, v dôsledku čoho mu praskla cievka v oku. Netrvalo však dlho a objavila sa šokujúca správa, že Lučanský sa pokúsil o samovraždu. Posledná informácia hovorila o tom, že bol väzeň fyzický napadnutý, v dôsledku čoho utrpel krvácanie do mozgu a viacnásobnú zlomeninu nadočnicového oblúku.

Na tri rôzne verzie sa rozhodla zareagovať ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan. ,,Môžem vylúčiť akékoľvek informácie, že došlo k napadnutiu. Môžem vylúčiť, že došlo aj ku krvácaniu do mozgu,“ uviedla na tlačovke Kolíková, ktorá zároveň uviedla, že v Ústave na výkon väzby neevidujú žiadny pokus o samovraždu.

Členka koaličnej strany Za ľudí novinárom vysvetlila, že rodák z Popradu si mal pri robení klikov poraniť hlavu, no v cvičení pokračoval ďalej. Zranenie si mal všimnúť jeden z dozorcov, ktorý o celej veci spísal záznam. ,,Jeho zdravotný stav je stabilizovaný a neevidujeme ohrozenie životných funkcií,“ uviedol Ivan na dezinformácie, že by mal byť expolicajt v umelom spánku. Ministerka spravodlivosti oznámila, že dá pokyn, aby sa celá záležitosť prešetrila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Lučanský, YT/HNtelevízia