Kým si po uvoľnení bezpečnostných opatrení Slováci húfne balia kufre a odchádzajú na dovolenky do okolitých krajín, ministerstvo zdravotníctva Českej republiky potvrdilo smutné správy. Necelé dva týždne od zahájenia letných prázdnin sa u našich susedov potvrdil koronavírus u ľudí, ktorí sa vrátili z rekreácie v zahraničí!

Nielen Slováci, ale aj Česi v prvé letné týždne odchádzajú za dovolenkovými zážitkami do zahraničia, kde však stále pretrváva veľké riziko nákazy koronavírusom. Aj keď mnohí predpokladali, že ide iba o zastrašovanie, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Renata Povolná potvrdila šokujúce informácie. „Už sme zaregistrovali prvé prípady nákazy u ľudí, ktorí sa vrátili z dovolenky,” uviedla pre portál iDnes.cz.

Aj keď v rámci ochrany osobných údajov odmieta upresniť presnejšie informácie, dodala, že Česi aktuálne najviac navštevujú Chorvátsko, Grécko, Bulharsko a susedné štáty ČR. Práve tieto destinácie sú mimoriadne obľúbené aj u slovenských dovolenkárov. Pri Srbsku a Čiernej Hore musia českí turisti pri návrate z krajiny predložiť negatívny test na koronavírus, prípadne podstúpiť karanténu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: iDnes.cz, lidovky.cz