Ministerstvo zdravotníctva natočilo dojímavé video s piesňou Tri slová, v ktorej sa snaží apelovať na Slovákov, aby dodržiavali počas vianočných sviatkov tri základné pravidlá, a teda ruky, odstup a rúška.

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo s blížiacimi sa vianočnými sviatkami dojímavé video, ktorým sa snaží apelovať na Slovákov, aby počas Vianoc až do januára vydržali dodržiavať základné opatrenia ako je nosenie rúšok, odstup a dezinfekcia rúk.

Cieľom tohto spotu na známu pieseň Tri slová v podaní Kristin Lash & Jacob Grey od Deža Ursínyho a Jána Štrassera, režírovaného Jurajom Janišom v produkcii Playground 13 a kamere Martina Chlpíka je zvýšiť disciplínu v dodržiavaní opatrení,“ napísali so slovami, že počas sviatkov odvysielajú spot všetky televízie, ale aj niektoré rádiá. „Všetci sa zapojili a spojili v úmysle prispieť k tomu, aby sme spomalili šírenie koronavírusu na Slovensku,“ dodali.

Iniciatíva vznikla kvôli zhoršujúcim sa číslam nakazených aj počtu úmrtí na koronavírus. S Covidom dokonca pred pár hodinami zomrel aj otec poslanca Ľuboša Blahu, kým otec Adely Vinczeovej, Jozef Banáš skončil na umelej pľúcnej ventilácií v nemocnici. Hospitalizovaný musel byť aj minister pôdohospodárstva Ján Mičovský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky