Bývalá profesionálna športovkyňa Dominika Cibulková vyvolala počas uplynulého víkendu na Slovensku mimoriadne vášne. Prevalila sa totiž informácia, že spolu s manželom boli prednostne zaočkovaní proti koronavírusu. Tenistka sa tak dostala na zoznam medzi zdravotníkov či pracovníkov z prvej línie, pričom mnohí z nich vakcínu doposiaľ nedostali!

Dominika napriek mimoriadnej kritike zo strany širokej verejnosti tvrdí, že na očkovanie sa dostala náhodou a celá situácia ju mrzí. „Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila,“ napísala na sociálnej sieti. K celému incidentu, ktorý pobúril Slovensko, sa napokon vyjadrilo i ministerstvo zdravotníctva.

To zásadne odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a ako tvrdí, v tomto prípade išlo o individuálne zlyhanie. Považujeme to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii. Opakovane vyzývame všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania,“ vyzýva ministerstvo.

Ako následne približuje, každé zariadenie dostalo presne definované postupy ohľadom očkovania, vrátane stanoveného okruhu osôb, ktoré majú byť očkované ako prvé, a to bez výnimiek. „S nemocnicami budeme preverovať, či nedošlo alebo nedochádza k ďalším porušeniam postupov a pravidiel očkovania. Ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice,dodáva inštitúcia s verejnou a celkom otvorenou výzvou voči tenistke.

„Vítame, že sa pani Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani. V tejto chvíli by najlepšou formou kampane bola dobrovoľná práca v nemocniciach a následné informovanie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania.“

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR | Foto: IG/domicibulkova