Samovražda Milana Lučanského a otázniky v súvislosti s ňou pribúdajú. Ministerstvo spravodlivosti na čele s Máriou Kolíkovou plánujú zopár z nich zodpovedať, a to zverejnením materiálov! Televízii Markíza to potvrdil hovorca rezortu Peter Bubla.

Okrem incidentu, kedy si Milan Lučanský mal pri páde v cele poraniť oko, sa ministerstvo rozhodlo ukázať aj záznamy z prešovskej väznice z 29. decembra. V osudný deň si bývalý prezident polície siahol na život a nasledujúci deň v nemocnici aj zomrel.

Ministerstvo plánuje úradné záznamy s časovým priebehom udalostí zverejniť v najbližších dňoch. Aktuálne rezort spravodlivosti prehodnocuje, ktoré informácie môže vypustiť vzhľadom na ochranu osobných údajov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla aj údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných väzenských záznamov.

Zdroj: TV Markíza | Foto: YT/SME, FB/Mária Kolíková