Vladimír Lengvarský pred pár mesiacmi nevylúčil možnosť, že bude nutné zaočkovať sa aj štvrtou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Zhoršujúca sa epidemiologická situácia v krajine napokon donútila ministerstvo zdravotníctva spustiť očkovanie ďalšou posilňujúcou dávkou.

Ministerstvo zdravotníctva oficiálne spúšťa prihlasovanie sa na štvrtú dávku vakcíny, ktorá je prezentovaná ako druhá posilňujúca dávka. Prednosť budú mať osoby staršie ako 50 rokov, ktoré môžu byť zaočkované ihneď. Imunokompromitovaní pacienti od 12 rokov s oslabenou imunitou sa budú môcť prihlásiť do systému od budúceho týždňa (25. júla).

V prípade, ak máte záujem o vakcináciu, odstup od podania prvej „booster“ dávky musia byť minimálne štyri mesiace. Zaočkovať sa však môžete aj po prekonaní koronavírusu, ak uplynuli aspoň tri mesiace. Ľudia budú zaočkovaní vakcínou Comirnaty od Phizer/BioNTech bez ohľadu na vakcíny, ktoré im boli v minulosti aplikované.

Rezort zdravotníctva naďalej upozorňuje, že očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom choroby, hospitalizáciou či úmrtím. ,,Záujemcovia môžu využiť aj možnosť očkovania bez registrácie. Zoznam voľných termínov je zverejnený a každý týždeň aktualizovaný na stránke MZ,“ uvádza sa na stránke ministerstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: health.gov.sk  |  Foto: FB/MZ SR