Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na svojej oficiálnej stránke varuje v letných mesiacoch Slovákov pred jednou z obľúbených destinácií. Úrady dokonca uviedli konkrétne oblasti, ktorým by sa mali “našinci“ oblúkom vyhýbať.

Nedávno došlo k opätovnému predĺženiu výnimočného stavu v Egypte, a dokonca platí aj zákaz nočného vychádzania. Dôvodom sú možné bombové útoky zo strany Islamského štátu. Úrady sa preto rozhodli varovať Slovákov pred severnou časťou Sinaji. ,,Túto časť Egypta, ako aj západné územia hraničiace s Líbyou, považuje ministerstvo dlhodobo za rizikové a dôrazne odporúča slovenským občanom, aby do uvedených oblastí necestovali,“ uvádza sa v oficiálnej správe.

Za bezpečné letoviská sa považujú tie pri Červenom mori, a to Hurghada, Safaga, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Aj v týchto miestach sa však odporúča, aby dovolenkári trávili čas predovšetkým v hotelovom rezorte a vyhýbali sa verejným plážam. Taktiež by turisti mali zvážiť fakultatívne výlety či dlhé túry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mzv.sk  |  Foto: Pixabay