Premiér Eduard Heger sa včera (1. mája) zúčastnil relácie Sobotné dialógy v RTVS. Rozhovor sa týkal predovšetkým nového programového vyhlásenia vlády a boja proti pandémií, pričom prišlo na pretras aj spustené očkovanie pre všetkých občanov od 16 rokov.

Je to iba pár dní, čo bola registrácia do čakárne sprístupnená pre všetkých ľudí od 16 rokov, ktorí sa chcú zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Náhle však došlo k zvratu, keď minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zastavil očkovanie pre občanov, ktorí sú mladší ako 18 rokov.

Eduard Heger oceňuje rozhodnutie ministra, s ktorým absolútne súhlasí. ,,Prihlásiť sa na termín očkovania a byť v čakárni je správne. Chybou ale bolo, že mladí už boli pozvaní na očkovanie. Chyby sa dejú, toto je jedna z ďalších chýb,“ povedal v Sobotných dialógoch, pričom upozornil, že je stále nutné očkovať starších ľudí a iné vekové skupiny.

Premiér pripúšťa aj možnosť, že sa Slováci budú môcť zaočkovať kontroverznou ruskou vakcínou Sputnik V. ,,Pre mňa je dôležité zabezpečiť čo najrýchlejšie kolektívnu imunitu a dosiahnuť najvyššiu mieru očkovania… Bude dôležité, aby ministerstvo zdravotníctva komunikovalo s ruskou stranou, aby sme to zbytočne nenaťahovali. Ak testy vyjdú dobre, je v záujme nás, aby sme vakcínou začali očkovať,“ skonštatoval, no nad podpísanou zmluvou s ruským výrobcom nechce strácať čas a radšej sa sústredí na schválenie vakcíny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rtvs.sk  |  Foto: FB/Televízne noviny Tv Markíza, MZ SR, YT/SME