Extrémny záujem o očkovanie proti pľúcnemu ochoreniu Covid-19 zanechalo prekvapených politikov i pracovníkov ministerstva zdravotníctva. Po otvorení možnosti registrácie ďalšej vekovej skupiny obyvateľstva sa systém telefonického centra doslova zrútil!

Na telefonicke linke ministerstva nie sú dostupné iba informácie ohľadom opatrení a aktuálnych obmedzení platných na Slovensku. Na telefónnom čísle 0800 174 174 môže volajúci zmeniť svoj termín testovania, ale aj termín očkovania. Po novom sa na tejto zákazníckej linke dá dokonca na samotnú vakcináciu aj zaregistrovať.

Aj keď má linka slúžiť najmä seniorom bez možnosti pripojenia na internet, call centrum zaznamenalo extrémny nárast volajúcich, a to až astronomických 500 hovorov v jednej sekunde! Ministerstvo zdravotníctva navyšuje kapacity a sľubuje zvládnutie piatich tisícok hovorov za deň.

Nemocnice momentálne hlásia plnú obsadenosť termínov, a preto vedenie ministerstva zdravotníctva prosí občanov o trpezlivosť. Zariadenia postupne navyšujú termíny na očkovanie, avšak limitovaní sú aj rýchlosťou dodávania vakcín. O možnostiach voľných termínov a otváraní nových vakcinačných centier bude ministerstvo zdravotníctva informovať v najbližšom období.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky