Uplynulé dni boli mimoriadne ťažké pre rodinu Miriam Martišovej, bývalej podpredsedníčky SaS v Poltári. 41-ročná žena zmizla bez stopy potom, ako v pondelok odišla okolo obeda z domu a domov sa už nevrátila.

Potom, ako sa uplynulý utorok ráno našiel približne jeden kilometer za mestom Žiar nad Hronom opustený Range Rover s rozbitým čelným sklom, v ktorom boli známky krvi, záchranné zložky intenzívne pátrali po nezvestnej žene. Zmiznúť mala potom, ako odišla z miesta bydliska na stretnutie do Komárna, pričom ešte 18.23 telefonovala príbuzným s tým, že sa už vracia domov.

“Prosím políciu, aby ju našla. Nevieme, čo sa mohlo stať. Boli sme aj na tom mieste, kde našli jej auto. Mám zlé tušenie a myslím si, že jej niekto ublížil,” uviedla matka političky. Aj keď sa k jej zmiznutiu vyjadril i partner Vladimír či politik Richard Sulík, nezvestná žena sa napokon podľa informácii TV JOJ našla.

“Nezvestná žena bola vypátraná a je v poriadku, nakoľko si neželá zverejniť miesto, kde sa nachádza, viac informácií k tejto osobe poskytovať nebudeme,” cituje TV JOJ policajnú hovorkyňu Máriu Faltániovú. Ako tiež televízia uviedla, ženu spoznali na základe medializovaných správ v čase, kedy sa údajne uchádzala o prácu v českej nemocnici.

Zdroj: TV JOJ | Foto: KR PZ Banská Bystrica, Polícia