Posledný deň v roku je už tradične venovaný veľkolepým oslavám po celom svete. Šampanské sa leje potokom a väčšina ľudí si pred odpočítavaním posledných sekúnd roka pripravuje ohňostroj. Práve ten sa však môže stať ľuďom osudným aj v prípade, že spravili všetko podľa inštrukcií. Privolaným záchranárom sa tak väčšinou naskytne už len nepekný pohľad na zranenie.

Zdravotníci, policajti aj hasiči sú v priebehu Silvestra v pozore, keďže ide o jeden z najnáročnejších dní v roku. Počas noci a následného rána prežijú toľko rôznych situácií, že ich môžu rozprávať známym celý deň. Hrôzostrašnú situáciu však zažila aj Miriam, ktorá sa musela pozerať na priateľa Janka ako bojuje o život. Práve z tohto dôvodu sa rozhodla požiadať ľudí, aby pyrotechniku jednoducho nekupovali.

Vyjadrenie Miriam

“Dnes som videla prvé letáky s pyrotechnikou.. Táto fotka vznikla 1.1. o 0:30 hod a jediné, čo som si pri vypúšťaní lampiónu priala, bolo zdravie pre celú moju rodinu. To som však nevedela, ako sa nám zmení život o necelých 10 minút na to… Janko išiel zapáliť takú tú veľkú „drahú” pyrotechniku, ktorá však bola chybná a namiesto do neba hneď vystrelila do Jankovej tváre, mozgu.. Je Silvester, takže všetci zdravotníci sa k vám správajú ako k najviac podguráženému človeku, doktor (jediný v sanitke na Silvestra pre Trnavu) ani neprišiel (lebo zachraňoval 16-ročnú dievčinu, ktorá si zápalila namiesto cigarety piráta v ústach), a tak som JA podávala v sanitke gázy zo skriniek zachrankárovi, ktorý už vtedy sršal optimizmom a hneď mi povedal- nemá šancu, helikoptéra nelieta, lebo všade je zlá viditeľnosť a sanitka na prevoz do BA bola dve hodiny nedostupná… Je 3:30 hod a konečne Janka previezli na Kramáre… Verdikt: 5% šanca na život.. Operácia trvala viac ako 6 hodín, ale stal sa zázrak.. To, čo nás to stálo síl a, bohužial, aj následkov, je už jedno … Chcem týmto všetkým len povedať.. Nekupujte pyrotechniku! Nikdy neviete, čo sa môže stať, ako ju prepravovali a keď si aj dáte viac drinkov, nemusíte sa obávať o seba a ostatných. Stojí čo i len sprostá prskavka za prepálenú bundu? Zdravie? Život? Ja už viem že nie a dúfam že aj ty,” napísala na sociálnej sieti Facebook Miriam. Buďte dnes obozretní a najmä opatrní.

Zdroj: Facebook/Miriam Dudová  |  Foto: Facebook/Miriam Dudová, Pixabay