41-ročný hudobník z Tepličky nad Váhom predstavuje svoj nový videoklip k skladbe „Dospelý“. Jeden z najúspešnejších spevákov domácej scény, ktorého videá na YouTube majú viac ako 230-miliónov videní, tentokrát vzdal hold povolaniam rodičov detí, pričom z nich spravil ich hrdinov.

Chytľavá melódia, zapamätateľné slová a hlboká pointa. Miro Jaroš má nový klip k pesničke „Dospelý“. V hlavnej úlohe sú tam opäť deti, ktoré milujú a obdivujú svojich rodičov. Miro chce klipom odkázať, že všetky poctivé zamestnania stoja za to, aby ich deti nasledovali. Aj preto je otec v klipe smetiar a mama krajčírka.

„Všimol som si, ako niektorí rodičia hovoria svojim deťom, že sa musia dobre učiť, aby raz boli úspešné, mali firmu či kariéru. Niekedy až príliš tlačia na deti, pritom si často nevšimnú, že dieťa má radšej šport alebo hudbu. Takto zomrie veľa detských snov a je to škoda. Ľudia na klip reagovali väčšinou pozitívne, no našlo sa aj zopár kritických názorov. Pýtali sa, prečo vyzdvihujem prácu otca smetiara, keď existujú iné hodnotnejšie povolania. S tým však nemôžem súhlasiť. Jedna mamička to pekne zhrnula v reakcii pod videoklipom: „Nielen riaditeľ, či majiteľ firmy sú zamestnania. Ale každý, kto pracuje pre svoju rodinu, je hviezda. Aj smetiari alebo krajčírky.“ Presne tomu verím aj ja,“ vysvetľuje Miro Jaroš.

Pesnička vznikla dávnejšie a je z albumu Pesničky pre (ne)poslušné deti 3, ktorý je aktuálne nominovaný na Cenu SOZA v kategórii najpredávanejší album roka. Naspievali ju Dávid Borecký a Lucka Olejárová, sám Miro sa k nim pridáva až v refréne. Keďže speváci medzičasom vyrástli, v klipe účinkujú iné deti, ale aj herečka Zuzana Vačková.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/jarosmiro | Video: YouTube