Prípad tragickej sánkovačky z marca 2016 má konečne dohru, keďže učiteľka zosnulej sa iba pred pár hodinami postavila pred sudcu. Bola totiž zodpovedná za lyžiarsky výcvik žiakov, na ktorom pri tragickej nehode zomrela 12-ročná Michaela.

V marci 2016 sa žiaci z Košíc vybrali na lyžiarsky výcvik, no v osudný deň sa dve spolužiačky Miška a Veronika bez dozoru vybrali na svah lyžiarskeho strediska Plejsy v Krompachoch. Spustili sa na snehových klzákoch, pričom v plnej rýchlosti narazili do stromov a skál blízko zjazdovky.

Veronika mala zlomeniny dolných aj horných končatín a bola prevezená do nemocnice v Krompachoch. Miška však utrpela omnoho vážnejšie zranenia a okamžite bola transportovaná vrtuľníkom do košickej nemocnice, neskôr však, žiaľ, zomrela.

Polícia začala vyšetrovanie, pričom analyzovala mieru zodpovednosti osôb, ktoré mali na starosť bezpečnosť maloletých detí. Napokon bola zo skutku obžalovaná učiteľka Petra S., ktorá čelila obvineniu z usmrtenia a ublíženia na zdraví. Po takmer troch rokoch jej sudca vymeral dvojročnú podmienku s odkladom na 3 roky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Pixabay