Súťaže krásy sú vo všeobecnosti spojené s mladými a nádhernými ženami, ktoré túžia po korunke a titule kráľovnej krásy. V zahraničí sú však omnoho benevolentnejšie, keďže základné pravidlá boli výrazne pozmenené. Pokojne sa tak mohlo stať, že prvé miesto získal muž!

Uplynulý víkend sa uskutočnila súťaž krásy Miss Holandsko 2023. Medzi súťažiacimi sa nachádzal aj transe*uál Rikkie Valerie Kollé, ktorý pracuje ako model a herec. Záver večera šokoval všetkých prítomných i divákov, keďže 22-ročný mladík napokon získal prvé miesto.

Porotcovia svoje rozhodnutie odôvodnili vyhlásením, že Rikkie má silný príbeh s jasným poslaním. ,,Je to neskutočné, ale môžem sa volať Miss Holandsko 2023. Bola to poučná a krásna cesta, môj rok už nemôže byť zlý. Robím svoju komunitu hrdou a ukazujem, že sa to dá,“ napísal s obrovským nadšením na sociálnej sieti.

Kráľovsná krásy sa v nasledujúcich mesiacoch bude pripravovať na celosvetovú súťaž krásy Miss Universe 2023 v Salvádore. Nejde o prvý prípad, kedy sa medzi finalistky dostal muž, ktorý sa cíti byť ženou. V tohtoročnej Miss Nemecko sa korunku krásy pokúsil získať Saskia van Bargen, pričom obsadil druhé miesto.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: indianexpress.com  |  Foto: IG/missnederland, rikkievaleriekolle