Hoci v lete odišiel Harry Kane, prvé kolá naznačili, že Tottenham je na sezónu veľmi dobre pripravený a pod novým trénerským aparátom pôsobil živelne, disciplinovane a hral pohľadný ofenzívny futbal. Po 10. kole dokonca nečakane kraľoval Premier League s bilanciou 8-2-0.

Séria bez prehry ale skončila v 11. kole a po 15. kole má Tottenham stále iba spomínaných osem výhier. Z piatich duelov získal iba jediný bod, paradoxne, proti silnému Manchestru City za remízu 3:3.

Tottenham zastihla početná maródka opôr tímu i niekoľko suspendácií kľúčových hráčov za červené karty a razom je severolondýnsky klub mimo TOP 4 a nielen to. Tottenham po tom, ako neudržal vedenie 1:0 proti West Hamu vo štvrtok večer, prepísal históriu Premier League.

Stal sa totižto prvým klubom v jej 32-ročnej histórii, ktorý päť zápasov za sebou strelil otvárací gól, no nedokázal ich vyhrať. Postupne sa dostal do vedenia proti Chelsea, Crystal Palace, Aston Ville, Manchestru City i West Hamu, no napokon z toho boli výsledky 1:4, 1:2, 1:2, 3:3 a 1:2. Citeľn

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tottenham Hotspur (@spursofficial)

Zdroj: FB/Fabrizio Romano | Foto: IG/Spursofficial