Smutný príbeh sa odohral ešte v lete minulého roka v českom Jičíne. Len 27-ročná mamička odmietla lekárske odporúčanie na cisársky rez a rozhodla sa porodiť doma. Bábätko však po narodení nedýchalo. Polícia teraz začala trestné stíhanie a žene hrozia až 3 roky za mrežami.

Nastávajúca mamička z českého Jičína urobila pred pár mesiacmi v júni 2022 mimoriadne zlé rozhodnutie. Lekár po vyšetrení zistil, že žene odtiekla plodová voda a radil jej porodiť cisárskym rezom. Mamička ale napriek odporúčaniu a poučeniu o možných komplikáciách podpísala negatívny reverz.

Lekárovi podľa informácií CNN Prima prisľúbila, že sa prepraví do spádovej nemocnice, no neurobila tak. Na ďalší deň porodila prirodzenou cestou v mieste svojho bydliska. Bábätko však po narodení nedýchalo a napriek rýchlemu prevozu záchranárov sa ho už nepodarilo oživiť.

Novorodenec zomrel na následky dusenia počas pôrodu,” potvrdila hovorkyňa jičínskej polície Eliška Pospíšilová. Polícia až teraz začala trestné stíhanie: “Rodička je obvinená z trestného činu usmrtenia z nedbanlivosti,” dodala hovorkyňa. V prípade dokázania viny hrozí mladej žene pobyt vo väzení až na tri roky. Svoje ročné bábätko ohrozila pred pár týždňami aj dvojica turistov pod Popradským plesom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cnn.iprima.cz | Foto: Unsplash