Mladá Slovenka prežíva náročné chvíle po tom, ako jej lekári diagnostikovali nezvratné štádium rakoviny. Na známej stránke Priznania Sloveniek poslala všetkým ľuďom odkaz, ktorý sa vám vryje do pamäti.

Slovenke sa radikálne zmenil život po tom, ako jej lekári diagnostikovali nezvratné štádium rakoviny. Zdrvená žena sa rozhodla podeliť s ostatnými ľuďmi o svoje pocity a poslať všetkým veľavravný odkaz, ktorý sa dotkne mnohých sŕdc.

„Síce nemám veľa rokov, no aj tak je môj život zrejme na konci. Som onko pacient. A to v štádiu, ktoré je zrejme nezvratné. Nepíšem sem ale preto, aby som sa ľutovala. Chcem sa len podeliť o pár mojich postrehov. Človek si úplne neuvedomuje, že raz odtiaľto odíde, pokým nestojí tvárou v tvár smrti. Všetci poznáme tie frázy o tom, že žijeme len raz a že si každý deň máme užívať akoby to mal byť ten posledný. A aj napriek tomu sa obmedzujeme. Neustále sa pozeráme na to, čo si o našich životoch budú myslieť iní. Stále sa vraciame do minulosti a prehrávame si situácie, ktoré už aj tak nevieme zmeniť. Inokedy stále myslíme na to, čo bude zajtra. Či to a hento bude to správne rozhodnutie. Ale zabúdame žiť teraz a tu. V prítomnosti. Pretože život sa neodohráva včera a ani zajtra. Život sa deje dnes.

Presne teraz, keď si čítaš tieto riadky. Žiješ ho ty. Tvoj život by mal byť o tebe a tvojich rozhodnutiach. Pretože raz príde čas, kedy budeš aj ty na mojom mieste a rovnako tak budeš rozmýšľať nad tým, prečo si vtedy nespravila to, čo chcelo tvoje srdce. Jedného dňa príde deň, keď budeš mať pred sebou to neznámo, ktorému sa nikto nevyhne a za sebou seba, svoj život, svoje rozhodnutia a skutky. Zrazu ti všetko bude pripadať inak. Pochopíš veci, ktoré bolo ťažké pochopiť. Prehodnotíš všetko čo bolo a čo sa stalo a uvidíš, čo bolo skutočne dôležité a malo zmysel. Tie najväčšie problémy ti zrazu začnú pripadať ako úplné malichernosti a všetkým ľuďom, ktorých nejak zranilo tvoje správanie, sa chceš ospravedlniť a naopak, všetkým ľuďom čo ublížili tebe, zrazu odpustíš.“

Na záver odkazuje každému krásne a dojímavé slová: „Každému z vás prajem, aby ste videli to dôležité ešte počas života. Aby ste nepremrhali čas, ktorý sa dá vždy zmysluplne využiť. Aby ste našli svoj zmysel bytia čo najskôr. A hlavne, aby ste si otvorili srdcia ešte dnes.“ Neznámej pacientke prajeme veľa síl, aby svoj boj predsa len dokázala vyhrať.

Zdroj: Facebook/Priznania žien │ Foto: Unsplash, Pixabay