Krajská prokuratúra v Bratislave sa zaoberá poriadne podozrivým prípadom. Mladá žena z Ukrajiny prišla ešte minulý rok medzi letom a jeseňou do slovenskej banky, kde si plánovala otvoriť účet. Na ten však chcela vložiť hotovosť vo výške viac ako 2 milióny eur.

Ako informuje PLUS 7 DNÍ, ešte minulý rok medzi letom a jeseňou prišla do jednej zo slovenských bánk mladá Ukrajinka. Zamestnanca inštitúcie požiadala o otvorenie účtu s tým, že naň mieni vložiť aj hotovosť. Keď však uviedla, že má hotovosť vo výške viac ako 2 milióny eur, zamestnanec musel neobvyklú operáciu nahlásiť.

Prípadom sa aktuálne zaoberá Krajská prokuratúra v Bratislave, ktorá rieši podozrenie z legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Mladej žene z Ukrajiny peniaze zaistili, pričom tento úkon zvyčajne trvá niekoľko mesiacov až rokov, pokým sa možný trestný čin neprešetrí. V prípade preukázania viny jej môže hroziť pobyt za mrežami na 2 až 20 rokov.

Dokazovanie viny je však v týchto prípadoch náročné, keďže vyšetrovatelia musia preukázať, odkiaľ peniaze pochádzajú. V podobných prípadoch je do prania špinavých peňazí obvykle zapletený obchod s drogami, zbraňami alebo korupcia. Hotovosť pritom môžu žene podľa zákona zadržiavať najviac päť rokov, pričom o predĺženie sa žiada len vo výnimočných prípadoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ  | Foto: Unsplash