Polícia upozornila na desivý prípad, ku ktorému došlo pred pár dňami. Znásilnenie mladej ženy je ďalšou pripomienkou, že by sme rozhodne nemali veriť každému človeku, s ktorým sa dostaneme do styku. Obeť útoku na to sama doplatila!

V hlavnom meste došlo 1. augusta k útoku na 19-ročnú ženu. Dvojica sa mala zoznámiť na sociálnej sieti, pričom sa mladá cudzinka dohodla na osobnom stretnutí s Marcom K. z Bratislavy. Spoločne sa vybrali na prechádzku po lesnej ceste v blízkosti Kopčianskej ulice.

25-ročný muž začal svoju partnerku obťažovať a následne ju zvalil na zem, kde ju znásilnil a donútil aj k iným praktikám. Obeti sa napokon podarilo utiecť, no utrpela viaceré zranenia. Mužom zákona sa útočníka podarilo zadržať 4. augusta, pričom ho obmedzili na osobnej slobode.

Agresor je obvinený zo znásilnenia, a zároveň zo zločinu se*uálneho násilia. Momentálne mu hrozí päť až desať rokov za mrežami. Vzhľadom na závažný prípad zverejnila polícia niekoľko preventívnych rád, ktoré sa týkajú bezpečnej komunikácie cez sociálne siete, a to:

  • Vyhýbajte sa komunikácii s neznámou osobou
  • Cez webkameru komunikujte iba s osobami, ktoré dobre poznáte
  • Zvážte poskytnutie svojich údajov cudzím osobám
  • Nezverejňujte alebo neposielajte zábery v spodnej bielizni, môžete to oľutovať
  • Nechoďte na stretnutie s osobou zo sociálnej siete osamote

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj  |  Foto: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj, Pixabay