Závislosť na počítačoch alebo na mobiloch sa stala bežným fenoménom, pričom väčšina ľudí si to ani neuvedomuje. Hneď v závese sú čoraz viac obľúbenými sociálne siete. Odborníci dokonca tieto neresti prirovnávajú k závislosti od alkoholu či cigariet.

Na závislosť od mobilného telefónu doplatila mladá žena, ktorá sa už zrejme nedokázala kontrolovať. To sa jej však stalo takmer osudným. Celú noc sa totiž hrala na svojom mobile a vo chvíli, keď sa ráno prebudila, opäť chytila do ruky svojho obľúbeného miláčika.

O päť minút neskôr si však uvedomila, že prestáva vidieť na ľavé oko. Po pár sekundách bola už na jedno oko úplne slepá. S panikou utekala do nemocnice, kde vyšetrenia preukázali, že jej z nadmerného napätia praskli krvné cievy v ľavom oku. Na sietnici mala veľké škvrny krvi, ktoré blokovali jej videnie.

Doktori museli urýchlene konať, pričom jej do sietnice laserom vypálili malú dieru, čo umožnilo vypustenie krvi. Mladá ,,závisláčka“ mala veľké šťastie, keďže by nemala mať žiadne dlhodobé následky. Zrak by sa jej mal v priebehu niekoľkých mesiacov postupne vrátiť. Isté však je, že dnes si už zrejme premyslí, koľko hodín strávi s mobilom v ruke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: unilad.co.uk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com