Len 30-ročná tehotná Brazílčanka Jessica Guedes sa ešte pred niekoľkými dňami tešila na najkrajšie chvíle svojho života. Nemohla ani len tušiť, že v tej chvíli už vlastne umiera… Keď ale začala pociťovať cestou na obrad obrovskú bolesť v krku, ako sestrička z povolania tušila, že čosi nie je v poriadku. Svadobčania pripísali jej stav obyčajnému stresu zo dňa D. O pár chvíľ sa krásny deň zmenil v nočnú moru.

Jessica, ktorá bola v šiestom mesiaci tehotenstva, netrpela typickým predsvadobným stresom. Dôvodom jej bolestí na šiji bola totiž silná mŕtvica. Počas prevozu do nemocnice ešte dokázala komunikovať, ba dokonca tvrdila, že jej nič nie je. Lekári však museli oznámiť Jessicinmu snúbencovi smutnú správu – šance na prežitie mladej nevesty sú mizivé.

Záchrana nenarodeného dieťaťa

Vzhľadom na stav matky nemocničný personál vedel, že sa musí pokúsiť zachrániť aspoň život dieťaťa. Odobratie len 6-mesačného plodu však bolo našťastie úspešné. Hoci malo dievčatko len 35 centimetrov a 930 gramov, na prežitie to stačilo. Dnes je na jednotke intenzívnej starostlivosti a zostane tam ešte minimálne dva mesiace. Dostalo meno Sophia. Zdrvený muž zostal na jeho výchovu sám.

Zdroj: Foxnews.com | Foto: Facebook/thepledgengr, Youtube/insideedition