Telo mladej, len 28 ročnej Írky Danielle McLaughlin bolo v utorok 14. marca nájdené na pláži v štáte Goa v západnej Indii. Goa je obľúbeným exotickým letoviskom mnohých turistov. Smrť mladej Danielle znepokojila nielen Indiu, ale aj iné krajiny, ktorých občania s obľubou navštevujú tieto oblasti.

McLaughlinová pricestovala do Indie spolu s jej austrálskou priateľkou a v pondelok sa zúčastnili hinduistického sviatku jari- Holi. Danielle opustila miesto osláv až neskoro v noci.   V utorok ráno bolo už nájdené len jej mŕtve telo, ležiace v kaluži krvi. Telo írskej ženy bolo nahé a jej tvár a hlava značne poškodené.

 

Pitva ukázala, že príčinou smrti bolo silné stlačenie krku a poškodenie mozgu. Podľa lekárov bola Dnielle pred smrťou znásilnená, do prípadu nám teda vstupuje se*uálna motivácia páchateľa.

V súvislosti s incidentom polícia zatkla 24-ročného Vikata Bhagata, ktorý sa priznal k vražde, avšak se*uálne napadnutie Danielle odmieta. Prípad ešte stále nie je uzavretý a až čas ukáže, či sa nevynoria nové skutočnosti a súvislosti, ktoré by vrhli na vec viac svetla.

Pre samotnú destináciu Goa, je táto správa negatívnou recenziou a môže vzbudzovať strach zahraničných turistov v súvislosti s návštevou tohto miesta. Zostáva nám len veriť, že polícia urobí všetko preto, aby prípad dôkladne vyšetrila a človeka, zodpovedného za tento ohavný zločin postavila pred súd, ktorý ho spravodlivo potrestá.

Zdroj: irishtimes.com | Foto: belfasttelegraph | Ilustračná foto: depositphotos.com